امکانات خانه هوشمند

معرفی خانه هوشمند و امکانات هوشمند سازی و اسمارت هوم کوباکو

خانه هوشمند یا اسمارت هوم خانه ای است که تجهیزات در آن به صورت هوشمند و یکپارچه مدیریت می‌شوند. از متداول‌ترین امکانات خانه هوشمند می توان به کنترل روشنایی هوشمند، سیستم نورپردازی، سیستم پخش موسیقی، سیستم کنترل دما و سرمایش و گرمایش هوشمند، سیستم اعلام سرقت هوشمند و… اشاره کرد. همچنین در خانه هوشمند از تجهیزاتی شامل ماژول‌های تابلویی و سقفی و دیواری هوشمند، کلید لمسی هوشمند، آیفون هوشمند، تاچ پنل‌های هوشمند و اپلیکیشن نیز استفاده می‌شود.

امکانات روشنایی خانه هوشمند

روشنایی خانه هوشمند

سیستم روشنایی خانه هوشمند با بهره گیری از تجهیزات هوشمند شامل ماژول خروجی، کلید سناریو، سنسور تشخیص حضور و حرکت و کلید لمسی یا سنتی روشنایی فضاهای مختلف ساختمان هوشمند را تامین و تنظیم می نماید.

برخی از ویژگی‌های روشنایی اتوماتیک و تنظیم نور هوشمند عبارتند از

 • کنترل روشنایی‌ها بر مبنای حضور فرد
 • کنترل و تنظیم شدت روشنایی بر اساس شدت روشنایی محیط
 • جلوگیری از روشن شدن بی‌مورد چراغ‌ها
 • بی نیاز کردن کاربر از استفاده از هرگونه کلید (لمسی یا سنتی)
 • کنترل سناریو و وضعیت روشناییها از طریق نمایشگرهای لمسی (کلید سناریو و پنل اصلی)
 • کنترل روشنایی ها بصورت گروهی (سناریو)
 • امکان کنترل روشنایی ها به کمک ریموت کنترل، موبایل و تبلت(WiFi)، ارسال پیامک
 • کاهش مصرف انرژی در بخش روشنایی

سیستم صوتی خانه هوشمند

در سیستم پخش موسیقی خانه هوشمند کوباکو این امکان را برای کاربران فراهم نموده ایم تا از طریق اتصال بلوتوث، فلش مموری یا کابل AUX به سیستم هوشمند، موسیقی دلخواه خود را فضای خانه پخش نمایند. سیستم صوتی خانه هوشمند کوباکو مجهز به آمپلی فایرهای 2 کانال و 5 کانال استریو با توان خروجی 40 وات به ازای هر خروجی با کیفیتی مطلوب امکان پخش موسیقی های متفاوت در یک یا چند فضا از خانه به صورت مجزا یا در کل ساختمان را فراهم نموده است.

سیستم نورپردازی اسمارت هوم نیز با بهره گیری از درایورهای هوشمند، قابلیت کنترل و تنظیم رنگ چراغ های RGB را با توجه به سلیقه ساکنین فراهم می­ کند.

ویژگی‌های سیستم نور پردازی هوشمند

 • تغییر رنگ فضا با تغییر سناریو
 • قابلیت انتخاب بیش از 1,000,000 رنگ
 • بهره گیری از حداکثر کارایی چراغ های RGB
 • افزایش زیبای و تغییر رنگ فضا متناسب با سلیقه و نیاز ساکنین
 • دارای مد بازی با نور
امکانات سیستم صوتی
تاچ پنل و آیفون خانه هوشمند

آیفون و تاچ پنل هوشمند

آیفون هوشمند یکی از اجزای اصلی یک سیستم هوشمند یکپارچه است و شما می توانید از طریق تاچ پنل سیستم هوشمند کوباکو در خانه هوشمند و یا گوشی موبایلتان، از هر نقطه‌ای در هر کجای جهان، به رفت و آمد کنترل داشته و امکان باز و بسته کردن درب خانه را داشته باشید. همچنین تاچ پنل‌ها نیز دارای سنسورهای دما و شدت روشنایی، بلندگوی داخلی و امکان پخش موسیقی و همچنین مشاهده و کنترل وضعیت تمامی سیستمهای هوشمند هستند.

امنیت و اعلام سرقت هوشمند (+ کنترل تردد)

در سیستم خانه هوشمند کوباکو زمان خروج از ساختمان با فعال کردن سناریوی خروج، سیستم امنیتی و اعلام سرقت نیز فعال می شود که با استفاده از سنسورهای حرکتی مختص سیستم روشنایی هوشمند، می توان براحتی و بدون صرف هزینه اضافی وجود اشخاص غیر مجاز در داخل ساختمان را شناسایی کرده و تدابیر امنیتی مناسب اتخاذ گردد.

برخی از ویژگی های شاخص سیستم اعلام سرقت اسمارت هوم در زیر آمده است

 • دارای باتری پشتیبان به منظور عملکرد سیستم در صورت قطع برق
 • کنترل سیستم اعلام سرقت از طریق ریموت کنترل، کلید سناریو، پنل اصلی و سایر تجهیزات ارتباطی
 • اطلاع رسانی به ساکنین از طریق آژیر، ارسال پیامک همگانی و تماس تلفنی در صورت ورود غیر مجاز
 • امکان فعال و غیر فعال کردن هر یک از زون ها در صورت لزوم
 • شبیه سازی حضور در سناریوی خروج با روشن و خاموش کردن تصادفی روشنایی ها، باز و بسته کردن پرده ها و حتی روشن و خاموش کردن سیستم صوتی
سیستم امنیتی هوشمند
امکانات تهویه خانه هوشمند

سیستم سرمایش و گرمایش خانه هوشمند

اندازه گیری و کنترل دقیق دما در ساختمان هوشمند از اهمیت ویژه ای برخوردار است. با کلید ترموستات هوشمند ساخت شرکت کوباکو، که دارای ترموستات داخلی می باشند، می­‌توان طیف وسیعی از سیستم‌های گرمایش و سرمایش از جمله فن کویل، هواساز، اسپیلت، رادیاتور، گرمایش از کف، کولر آبی و… را به صورت هوشمند کنترل نمود.

برخی از ویژگی های کنترل دمای خانه هوشمند عبارتند از

 • قابلیت تنظیم دما در هر فضا بصورت جداگانه
 • کنترل دما بر مبنای حضور به منظور کاهش مصرف انرژی
 • تغییر تنظیمات دمایی با تغییر سناریو
 • امکان تنظیم تایمر به منظور کنترل سیستم هایی از قبیل پکیچ، اسپیلت، کولر و …
 • امکان کنترل دمای کلیه فضا از یک نقطه
 • کنترل سیستم گرمایش-سرمایش از خارج از منزل به صورت اینترنتی یا از طریق ارسال پیامک
 • دارای مد خروج از خانه به منظور صرفه جویی در مصرف انرژی

آبیاری هوشمند گیاهان

در صورتی که دارای باغچه و گل و گیاه در حیاط خانه هوشمند خود باشید، می‌دانید که رسیدگی صحیح و به موقع تا چه حد برای ماندگاری آن‌ها حیاتی است. سیستم آبیاری هوشمند به شما این امکان را می‌دهد که در هر لحظه و از هر جای دنیا، به زمان و میزان آبیاری دسترسی داشته باشید.

آبیاری خانه هوشمند
شیر برقی گاز

شیر برقی آب و گاز

شیر برقی آب و گاز یکی از امکانات هوشمند سازی اسمارت هوم کوباکو است که به دو دلیل در این سیستم تعبیه شده؛ اولین دلیل، مربوط به بهینه‌سازی مصرف انرژی و در نتیجه، کاهش هزینه‌های کاربران و دلیل دوم، جلوگیری از خطرات احتمالی هنگام بروز مشکلات ناشی از نشت گاز، ترکیدن لوله‌ها و… است.

پرده و سایبان هوشمند

با استفاده از پرده برقی هوشمند از طریق نصب موتور الکتریکی یک خانه هوشمند، می‌توانیم از مزایای یکپارچه سازی سیستم پرده‌های منزل با خانه‌ی هوشمند خود لذت ببریم و از روی تاچ پنل ها یا اپلیکیشن موبایل و یا کلید سنتی یا لمسی در داخل اتاق به پرده‌ی برقی هوشمند خودمان دستورات لازم را بدهیم.

پرده برقی
احضار آسانسور هوشمند

احضار آسانسور

سیستم احضار آسانسور یا به اصلاح در حالت کامل آسانسور هوشمند یکی از امکانات خانه هوشمند کوباکو است که به آسایش و جلوگیری از اتلاف وقت ساکنین و کاربران یک ساختمان کمک می‌کند. احضار آسانسور به روشهای مختلفی از جمله تعریف سناریو، تعریف لحظه‌ی ورود به ساختمان و نمونه‌های مشابه دیگر کار می‌کند.

مشاوره و بازدید رایگان

سوالات متداول شما درباره اسمارت هوم

خانه هوشمند خانه ای است که از هر شکلی از دستگاه یا فناوری الکترونیکی برای کنترل یا خودکارسازی وظایف اطراف خانه استفاده می کند. این خانه‌های هوشمند معمولاً بین تمام دستگاه‌های واقع در اطراف خانه از طریق یک سیستم مرکزی که به عنوان مغز عملیات عمل می‌کند، ارتباط برقرار می‌کنند. این دستگاه‌ها می‌توانند هر چیزی از سنسورهای دما و ترموستات‌های هوشمند، دوشاخه‌های دیواری، سنسورهای درب و پنجره، دوربین‌ها، نورپردازی خودکار و غیره تا سیستمهای صوتی و استخر و سونای هوشمند نیز باشند.

درست مانند گوشی‌های هوشمندی که این روزها خیلی بیشتر از برقراری یک تماس تلفنی کار انجام می‌دهند، فناوری خانه هوشمند نیز خودکار کردن بسیاری از کارهای دستی در خانه را آسان می‌کند و در وقت و انرژی شما صرفه‌جویی می‌کند. اما مانند همه چیزهای خوب، ممکن است اشکالاتی در ارتقای خانه شما با تکنولوژیهای هوشمند وجود داشته باشد که باید آنها را نیز در نظر بگیرید.

با هوشمند سازی، بسیاری از وسایل خانه دارای قابلیت های کنترل از راه دور می شوند؛ بنابراین می توانید حتی اگر از نظر فیزیکی خارج از خانه هستید، همه‌ی آنها را تنظیم کنید. اگر چراغ‌های زیادی را روشن گذاشتید و از خانه دور شدید، دیگر نگران نباشید؛ اکنون می‌توانید از تلفن هوشمند خود برای خاموش کردن همه چیز استفاده کنید

یکی دیگر از مزایای آن، کنترل میزان بهره وری از انرژی است. ترموستات های هوشمند به راحتی قابل برنامه ریزی هستند؛ فلذا می توانید همه‌ی خانه را در هر قسمت از روز و در هر شرایط آب و هوایی، روی دمای مطلوب خودتان تنظیم کنید!

یکی از مشکلات بزرگ در خرید تجهیزات اسمارت هوم این است که روی چندین نوع دستگاه خودکار سرمایه گذاری کنید که به خوبی با هم کار نمی کنند.

تنها راه حل رفع این مشکل این است که از یک متخصص کمک بگیرید. برای مشاوره با کارشناسان کوباکو و تعیین وقت برای بازدید از پروژه به صورت کاملاً رایگان، از طریق 02188850534 با ما در تماس باشید.

با توجه به نوع و میزان تجهیزات مورد نیاز برای هوشمند سازی خانه شما که در واقع بر اساس متراژ، تعداد اتاق ها و سلیقه و نیاز شما برآورد شده است، قیمت خانه هوشمند می تواند به کلی متفاوت باشد.

همچنین در نظر داشته باشید که تولیدات داخلی به نسبت تولیدات خارجی بسیار مقرون به صرفه تر بوده و همچنین از گارانتی و خدمات پس از فروش تضمین شده برخوردار هستند.

برای مشاوره‌ی تخصصی با کارشناسان شرکت خانه هوشمند کوباکو می توانید با تلفن 02188850534 تماس بگیرید یا از طریق فرم قرار داده شده در بالا، درخواست مشاوره اسمارت هوم خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان ممکن با شما تماس بگیریم.

نظر شما درباره‌ی امکانات خانه هوشمند کوباکو چیست؟

12 پاسخ

 1. خسته نباشید میخواستم بپرسم برای استعلام قیمت چه روشهایی رو دارید و این که یه خونه قدیمی رو میشه خانه هوشمند کرد یا نه.

  1. سلام دوست عزیز. وقت شما بخیر. برای استعلام قیمت خانه هوشمند میتونید با تلفن دفتر مرکزی 02188850534 تماس بگیرید و از منوی بالای صفحه به لینک استعلام قیمت برید و درخواستتون رو ثبت کنید (یا خودتون در آن واحد پیش فاکتورتون رو بسازید!).
   درباره سوال دوم شما، باید بگیم که محصولات کوباکو بر بستر سیم کشی هوشمند تابلویی (KNX) و سیم کشی سنتی (عادی) قابل اجراست و برای خانه‌هایی که ساختشون به اتمام رسیده، از هوشمند سازی بر بستر سیم کشی سنتی استفاده میشه که باهاش میتونین امکانات هوشمند سازی رو در یک خانه قدیمی هم داشته باشید.
   برای مشاوره و توضیحات بیشتر حتماً با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 2. سلام وقت تون به خیر یه سوال دارم از خدمتتون . آیا اتوماسیون خانگی با خانه هوشمند یکیه ؟! ینی اتوماسیون در واقع چه بخشی از هوشمندسازیه ؟ و این که چطور میتونم برای بازدید از خونه ام با شما هماهنگ بشم ؟

  1. سلام همراه عزیز کوباکو. ممنون از نظر شما. با تعریف این دو واژه و قرار دادنشون در کنار هم، میتونیم به سوال شما پاسخ بدیم: اتوماسیون خانگی به مجموعه اقداماتی گفته میشه که هر وسیله و هر تجهیزاتی در خانه رو به طور اتوماتیک انجام میده و فرایندهای درگیر در خانه رو آسونتر و در دسترس‌تر میکنه؛ برای مثال، این روزها ما لباسهامون رو با دست شست و شو نمیدیم و ماشین لباسشویی این کار رو برامون انجام میده که نوعی از اتوماسیون خانگیه.
   حالا خانه هوشمند در واقع یک سیستم و فناوری مدرن از اتوماسیون خانگی محسوب میشه؛ مثلاً میتونیم به وسیله‌ی یک اپلیکیشن اختصاصی داخل تلفن همراهمون به همون ماشین لباسشویی اتوماتیک دستور بدیم که در زمان خاصی به کار خاصی بپردازه و روشن یا خاموش بشه. بنابراین، اتوماسیون خانگی یک مفهوم کلی و خانه هوشمند تعریفی سیستماتیک و زیرمجموعه‌ای از اونه.
   درباره‌ی بازدید از پروژه هم پیشنهاد میکنیم به صفحه‌ی استعلام قیمت خانه هوشمند مراجعه کنین و درخواستتون رو اونجا برامون ثبت کنین. در ضمن، اگر نیاز به استعلام قیمت سریع دارین، همین حالا با تلفن 02188850534 تماس بگیرین.

 3. سلام خسته نباشین… مرسی از توضیحاتتون. تولیدات شما همه مال خودتون هستن؟ من خیلی وقت پیش شنیدم که بخش زیادی از محصولات هوشمندسازی از چین وارد میشن… و این یکم نگران کننده س…
  در ضمن، خدماتی که بهشون اشاره کردید، بیشتر من رو به فکر فرو بردن که آیا هوشمندسازی اصلا برای هر خونه ای مناسب هست یا نه…

  1. سلام. ممنون از شما. کوباکو یک شرکت تولیدی دانش‌بنیان متشکل از متخصصین و نخبه‌های حوزه‌ی برق و ساختمانه که از سال 1388 مشغول به تولید همه‌ی تجهیزات هوشمندسازی مورد نیاز برای یک خانه هوشمند مدرن و مطابق با استانداردهای روز دنیا هست. ما افتخار این رو داریم که در کشورمون محصولاتی رو تولید میکنیم که به راحتی قابل رقابت با تولیدات خارجی هستن و کیفیت بسیار بالایی دارن. بنابراین خیالتون میتونه از این بابت راحت باشه 🙂
   درباره‌ی این که هوشمندسازی برای چه خانه‌هایی مناسب‌تره و آیا در هر خانه‌ای نیازه یا خیر، در حال آماده‌سازی یک مقاله‌ی اینترنتی هستیم؛ اما به طور کلی و جدای از موضوعات فنی مربوط به ساختمان و برق‌کشی، در صورتی که هوشمند سازی در خانه ای ممکن باشه، اجرای اون به طور حتمی باعث آرامش شما میشه. یکی از مقالات مجله‌ی کوباکو رو چندین وقت پیش به همین مسئله اختصاص دادیم که میتونین از اونجا بیشتر درباره‌ی تاثیر این امکانات روی آرامش در زندگی مطالعه کنین.

 4. یه سوال داشتم از خدمتتون. موقعی که داشتم سرچ میکردم، به این صفحه برخوردم که راجع به امکانات یک خانه هوشمند صحبت شده و راجبش یه سری مطالب قبلا خونده بودم اما اونقدری که باید اطلاعات نداشتم و مرسی بابت نوشته‌تون. سوالم اینه که به نسبت خدماتی که ارائه میشه، قیمت هوشمندسازی رو به صرفه میدونین؟ من دقیق اطلاعی از قیمتها ندارم و به این فکر میکنم که چطور میشه با کمترین هزینه حداقلش یه سری از این امکانات رو داشت؟!

  1. سلام دوست عزیز. وقت شما بخیر. هوشمندسازی در قالب پکیج های برنزی، نقره ای و طلایی عرضه میشه؛ اما در کل بنا بر سلیقه‌ی شما و این که تا چه میزان نیاز به هوشمندسازی دارین (و این که با توجه به شرایط سازه تا چه میزان میشه هوشمندسازی کرد) هر پکیج قابل شخصی سازی هست. میتونید صرفاً روشنایی هوشمند و پرده برقی هوشمند داشته باشید و از سیستم صوتی و امنیتی و… استفاده نکنید. پیشنهاد میکنیم حتما به صفحه استعلام قیمت خانه هوشمند سر بزنید و درخواستتون رو برای ما بفرستید تا باهاتون تماس بگیریم و در این مورد بیشتر راهنماییتون کنیم.

 5. سلا وقت شما بخیر
  داشتم توی وب دنبال مقاله ای در مورد همین موضوع اسمارت هوم میگشتم و به مقاله ی شما رسید. حقیقتش اینه که احساس میکنم یک خانه ی تمام هوشمند باید امکانات خیلی بیشتری به نسبت چیزهایی که نوشتید داشته باشه و از اون طرف وقتی تجهیزات و امکانات شما رو میبینم متوجه میشم که در واقع هوشمندسازی کار اصلیش راحتی ساکنینه و پیچیدگی بیش از حدش ممکنع به تجربه کاربری لطمه بزنه
  ممنون از این که کامل و جامع درباره امکاناتتون توضیحات دادین
  یه سوال داشتم از خدمتتون فقط: شما تولیدکننده ی همه قطعات هوشمندسازی هستین یا صرفاً کلید و پریزها و ریموتها و غیره رو تولید میکنین؟ چون شنیدم خیلی از قطعات ممکنه از خارج وارد ایران بشن و میخواستم بپرسم که ماژولهای مرکزی و غیره هم تولید خودتتونن یا نه

  1. سلام جناب سعادتمند عزیز، وقت شما هم بخیر. اول لازمه تشکر کنیم از این که وقت گذاشتید و صفحه امکانات خانه هوشمند کوباکو رو مطالعه کردید. در رابطه با تعدد امکانات، با توجه به محدودیتهایی که هنوز هم در مورد هوشمندسازی در کل جهان وجود داره و حتی گاهاً نگرانی‌هایی که دیگران نسبت به این موضوع دارند، باعث شده که هوشمندسازی در حدی که الان در خانه هوشمند کوباکو (که هم‌مسیر با بازار جهانی در حرکته) میبینید پیشرفت داشته باشه که گرچه پیشرفت‌های بزرگی در این زمینه مشاهده شده اما هنوز هم با ایده آل هوشمندسازی فاصله‌ی تقریباً کوتاهی داریم که امید میره در سال‌های آینده و به زودی زود این فاصله کمتر و کمتر بشه.
   در مورد سوالی که از تولیدات ما پرسیدید، بهتون پیشنهاد می‌کنیم به بخش محصولات وبسایت ما سر بزنید و همه‌‌ی تجهیزات و راهکارهای کوباکو رو بررسی کنید. تمامی تولیدات ما در کارخانه‌ی شرکت واقع در اصفهان به دست مهندسین و نخبگان صنعت برق و الکترونیک انجام میشه و کیفیت ساختشون تضمین شده و در رقابت با نمونه‌های خارجی هست.
   در انتها هم باید بگیم هر موقع که تمایل داشتید، میتونید از طریق راه‌های ارتباطی صفحه‌ی تماس با ما از کوباکو مشاوره رایگان بگیرید. منتظر شنیدن صدای شما هستیم 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به پاس قدردانی از زمانی که در اختیار ما قرار دادید، با ارسال مستقیم شماره‌ی خود از طریق فرم زیر برای کارشناسان ما، از خدمات مشاوره و بازدید رایگان از پروژه در بهار 1403 بهره‌مند شوید.