استعلام قیمت خانه هوشمند

برای استعلام قیمت خانه هوشمند و صدور پیش فاکتور، کافی‌ست فرم را پُر کنید تا در سریعترین زمان ممکن، با شما تماس بگیریم.

پیش فاکتورتو خودت بساز!

یک امکان جدید از خانه هوشمند کوباکو که از طریق آن می‌توانید قیمت هوشمندسازی خانه‌ی خود را بر اساس آپشن‌های دلخواهتان محاسبه کنید.

GET STARTED

ممنون از اعتماد شما به کوباکو… در اسرع وقت پیش فاکتور دقیق رو به تلفن همراهی که ثبت کردید ارسال می‌کنیم 🙂

آپشن‌ها

با انتخاب هر کدام از امکانات زیر، محصولات مورد نیاز به پیش فاکتور اضافه می‌شود.


(پیش‌نیاز، در صورت انتخاب سیستم امنیتی، حذف می‌گردد.)


(پیش‌نیاز، ضروری)


کنترل روشنایی خانه با استفاده از کلیدهای لمسی بر بستر سیم کشی سنتی یا سیم کشی هوشمند KNX


قابلیت پخش صدا از هر جای خانه با اتصال به بلوتوث پلیر


تنظیم دما به صورت هوشمند هنگام حضور یا خروج از خانه


انتخاب از بین تاچ پنل های 7 اینچی یا 10 اینچی کوباکو


شامل دزدگیر، شبیه ساز حضور، آژیر خطر، ارسال پیامک و تماس و دارای باتری بکاپ (با انتخاب این گزینه، ماژول Wifi به صورت پیش‌فرض از پیش‌فاکتور حذف می‌شود.)

به تعداد پرده، میانگین هزینه‌ی یک کلید 2 پل به پیش فاکتور اضافه می‌شود.


تنظیم رنگ و شدت نورپردازی با استفاده از ماژول RGB (با انتخاب این گزینه تعداد یک ماژول RGB به پیش فاکتور اضافه می‌شود)


قابلیت تعریف و کنترل کلیدها و دیگر تجهیزات هوشمند سازی و تعریف سناریوها بر روی ریموت کنترل رادیویی


کنترل جریان برق و جلوگیری از اتلاف انرژی و بروز حوادث


کنترل جریان آب و برق به صورت هوشمند برای جلوگیری از اتلاف انرژی و بروز حوادث احتمالی (با انتخاب این آپشن، یک کلید تک پل به همراه هزینه‌ی شیر برقی محاسبه می‌شود.)


آبیاری گل و گیاهان به صورت هوشمند قابل برنامه ریزی توسط سناریوهای مطابق با سلیقه‌ی شما (به همراه این آپشن یک کلید تک پل رله‌ای به پیش فاکتور اضافه می‌گردد.)


0$

به نظر میرسه یکی از آیتم‌ها انتخاب نشده…

اطلاعات پیش فاکتور

قیمت تمام شده تخمینی:

چند نکته‌ی مهم (حتماً بخوانید)

1) مبلغ نهایی در این پیش فاکتور بدون در نظر گرفتن هزینه نصب و اجرا ارائه شده است.

2) قیمت نهایی در این صفحه یک قیمت تخمینی و بدون در نظر گرفتن معیارهای دقیق ارائه‌ی پیش فاکتور از سمت شرکت کوباکو است. در صورتی که پیش فاکتور دقیق و به قیمت روز از آپشن های مورد نیاز خود را می خواهید، کافی ست نام و تلفن همراه خود را در زیر وارد کرده و در انتهای صفحه، روی دکمه‌ی "پیش فاکتورم رو برام بفرست" بزنید.

پیش فاکتور آنلاین شما

عنوان آپشن انتخابی توضیحات/محصولات مقدار/تعداد قیمت
تخفیف:
قیمت کل:

سوالات متداول

پاسخ به این سوال، علاوه بر این که به مشخصات فنی پروژه و نیاز شما بستگی دارد، به راهکارهای هوشمندسازی کوباکو نیز مربوط می‌شود؛ ارتباط با شبکه‌ی هوشمند کوباکو، از دو طریق سیم‌کشی سنتی و یا سیم‌کشی هوشمند مبتنی بر پروتکل KNX اروپا صورت می‌گیرد که بسته به مرحله‌ی ساخت، نوع سیم‌کشی ساختمان و دیگر مشخصات فنی می‌تواند برای هر پروژه متفاوت باشد.

برای ثبت سفارش هوشمندسازی ساختمان نیاز به بازدید از پروژه و مشاوره با کارفرمای محترم در مورد امکانات مورد نیاز و معرفی راهکارهای کوباکو است. برای سهولت و تسریع روند سفارش، سیستم ارسال درخواست استعلام قیمت و مشاوره‌ی رایگان کوباکو به صورت آنلاین در وبسایت ما ارائه شده است.

هر کدام از پکیج‌های هوشمندسازی کوباکو بر اساس تعداد محصولات مورد نیاز، راهکارها و تجهیزات به‌کار رفته و همچنین بر اساس مشخصات پروژه شامل متراژ، تعداد واحد و مرحله‌ی ساخت محاسبه‌ی قیمت می‌شوند.

هر یک از پکیج‌های هوشمند سازی ساختمان خانه هوشمند کوباکو بر اساس تجهیزات و راهکارهای به کار رفته و با توجه به قیمت روز تولیدات محاسبه می شوند.

نگران هزینه‌ی هوشمندسازی ساختمان نباشید!

از عوامل موثر در تصمیم‌گیری برای هوشمندسازی ساختمان، برآورد هزینه هوشمندسازی ساختمان و استعلام قیمت خانه هوشمند است.

کوباکو با ارائه‌ی سیستم‌های هوشمندسازی ساختمان اقتصادی که از نظر کیفیت قابل رقابت با نمونه‌های اروپایی و آمریکایی هستند، سعی در کاهش هزینه‌ی هوشمندسازی ساختمان دارد که این مهم با توجه به طراحی و تولید قطعات اصلی به دست متخصصان داخلی حاصل شده است.

مشاوران فنی و کارشناسان فروش شرکت کوباکو هزینه‌ی هوشمندسازی ساختمان شما را به صورت رایگان برآورد می‌کنند.

برای استعلام قیمت، سه روش برای شما در نظر گرفتیم:

  1. روش اول، استفاده از فرم ابتدای صفحه برای ارسال اطلاعات به کارشناسان فروش و تهیه‌ی پیش فاکتور و مشاوره رایگان با شماست.
  2. روش دوم، استفاده از پیش فاکتور ساز کوباکو که بر اساس آپشن‌های هوشمند سازی، به شما تخمین قیمتی از خانه هوشمند دلخواهتان را می‌دهد.
  3. روش سوم نیز تماس مستقیم با دفتر مرکزی کوباکو واقع در تهران، جردن، خیابان دیدار شمالی، پلاک 5، واحد 12 است.

 

برای هوشمند سازی ساختمان اولین سوال قیمت خانه هوشمند یا هزینه هوشمندسازی است. برای پاسخ به این سوال که قیمت اجرای خانه هوشمند چقدر است، در این مقاله تلاش می‌کنیم ابتدا چند عامل مهم و تاثیرگذار را بررسی کنیم. در ادامه نیز راهی آسان برای استعلام قیمت سریع از شرکت تولیدکننده و دانش بنیان کوباکو برای شما قرار داده‌ایم؛ پس تا انتهای این نوشته همراه ما باشید.

 

امکانات و قیمت خانه هوشمند

یکی از اولین عوامل تاثیر گذار در تعیین قیمت خانه هوشمند، تعیین امکانات هوشمند مورد نیاز است. طبق تعریف، برای هوشمند کردن یک خانه می‌بایست تمام امکانات و تجهیزات با یکدیگر یکپارچه و هوشمند شوند. در این صورت می توانیم انتظار رفتار یک خانه هوشمند واقعی را داشته باشیم و هزینه هوشمند سازی ساختمان را محاسبه کنیم.

اما در عمل بنا به دلایلی (که مهم‌ترین آن، قیمت است.) این اتفاق نمی‌افتد و سطح هوشمند سازی با نظر ساکنین و کارفرما انتخاب می‌شود. برای این کار هم نیاز است ابتدا ساکنین از کارایی و عملکرد هر یک از آپشن‌ها اطلاع داشته باشند تا بتوانند انتخاب نمایند؛ به طور مثال، پیاده‌سازی سیستم صوتی به همراه رقص نور، آسانسور هوشمند، آبیاری هوشمند و….

برخی از سیستم ها و امکاناتی که هوشمند سازی در اختیار شما قرار می دهد، عبارتند از:

کنترل روشنایی که یکی از اساسی ترین و پایه ای ترین سیستم های هوشمند سازی است که به دلیل این که نسبت به دیگر سیستم ها به میزان بیشتری قابل ملاحظه است، به نوعی خط مقدم تجهیزات هوشمند محسوب می شود! روشنایی توسط حسگرهای تشخیص حضور، سناریوهای از پیش تعریف شده، کنترل پنل (تاچ پنل مرکزی) و در کنار آن، کلیدهای لمسی قابل کنترل و برنامه ریزی است.

سیستم امنیتی پیشرفته آپشن مهم بعدی در هوشمند سازی است. یک خانه‌ی هوشمند در ابتدای کار نیاز است تا یک خانه‌ی تماماً امن باشد و همین موضوع به خودی خود می تواند قیمت خانه هوشمند را که باید بپردازید، توجیه کند! سیستم امنیتی با اتصال به دستگاه ها و گجت هایی همچون دوربینهای مداربسته تحت شبکه و سیستم دزدگیر و آژیر، می تواند لایه های امنیتی بسیاری را به حریم خصوصی خانه شما اضافه کند و حسگرهای مختلف نیز می توانند هنگام خروج شما از خانه، از ورود افراد متفرقه جلوگیری کنند.

یکی دیگر از سیستم هایی که می تواند امکانات خانه هوشمند را به صورت ملموس تر نشان بدهد، سیستم صوتی و رقص نور است که وظیفه‌ی پخش موسیقی از طریق کنترل[تاچ] پنل یا اتصال به یک ماژول بلوتوث را دارد. این امکان در ترکیب با سیستم کنترل رنگ و شدت روشنایی یا به صورت ساده همان رقص نور می تواند ظاهر بسیار جذابی به خانه‌ی هوشمند شما بدهد.

در کنار سیستم های ذکر شده در بالا، سیستم های دیگری همچون تهویه مطبوع و کنترل سرمایش/گرمایش نیز وجود دارند که علاوه بر تنظیم دمای خانه بر اساس سلیقه و نیاز شما، می توانند با کنترل مصرف دستگاه های سرمایشی و گرمایشی بر اساس حضور یا نبود شما در خانه، در مصرف انرژی نیز صرفه جویی کرده و در نتیجه در طولانی مدت، هزینه های مربوط به مصرف انرژی در خانه‌ی شما را کاهش دهند.

 

پلان معماری و هزینه هوشمند سازی

یکی دیگر از موارد تاثیر گذار در به دست آوردن قیمت خانه هوشمند، متراژ ساختمان و تعداد فضاهای مختلف است که در تعداد تجهیزات هوشمند سازیِ مورد نیاز نیز تاثیرگذار خواهد بود.

مثلا شاید برای هوشمند سازی یک واحد یک خوابه، یک ماژول ورودی خروجی ۱۲ کاناله کافی باشد؛ این درحالی است که برای واحد ۳ خوابه، با توجه به تعداد سر خط روشنایی بیشتر، دو ماژول خروجی با ۱۲ کانال رله مورد نیاز است.

این موضوع درباره‌ی باقی سیستم های هوشمند سازی نیز صدق می کند و تنها راه حل پیش بینی آن، مشاوره با متخصصین و کارشناسان در زمینه‌ی خانه هوشمند است.

 

هزینه نصب و راه اندازی یا دستمزد

معمولا ردیف آخری که در جدول هزینه های هوشمند سازی می بینید، مربوط به هزینه نصب و راه اندازی است. هزینه نصب و راه اندازی با توجه به نوع سیم کشی (بی سیم ، سیمی و…)، تعهدات پیمانکار و کیفیت کار مجریان و … متفاوت هست و عموما بین ۵ تا ۲۵ درصد مبلغ کل تجهیزات در نظر می‌گیرند.

 

نوع سیم‌کشی

موارد مهمی که در فرایند اجرای هوشمند سازی ساختمان نیاز است که در نظر گرفته شود و تاثیر قابل توجهی در قیمت خانه هوشمند خواهد داشت، عبارتند از:

کابل شبکه یا کابل KNX در پروتکل (KNX)
مقدار سیم برق مصرفی
ابعاد تابلو هوشمند و فریم مورد نیاز تابلو و…
سرعت و هزینه‌ی مورد انتظار اجرای سیستم خانه هوشمند

در این قسمت خوب است اشاره کنیم که یکی از مهمترین محاسن خانه هوشمند بی سیم در مقایسه با سیستم های خانه هوشمند سیمی همین مورد هست که سرعت اجرا و هزینه نصب مناسب تری دارد.

البته برای انتخاب بین این دو سیستم، فقط به همین نکته نباید اکتفا کرد؛ در موارد مختلف بسته به شرایط فیزیکی ساخت و تجهیزات به کاررفته در ساختمان، ارزش و موقعیت ساختمان و نظر کاربر، هر کدام از دو نوع خانه ی هوشمند بی سیم و سیمی می تواند نسبت به دیگری، مزیت های بیشتر و ارجحیت داشته باشد.

برای هوشمند کردن یک خانه، باید تمام امکانات و تجهیزات آن با یکدیگر در ارتباط مستقیم باشند و هیچ موضوعی نباید این ارتباط را دچار اختلال کند.

 

هزینه تعمیر و نگهداری خانه هوشمند

هزینه‌ی نگهداری تجهیزات خانه هوشمند به عواملی مانند:

برند و کیفیت محصول
شرایط و مدت گارانتی
نحوه و کیفیت اجرا
نوع سیستم خانه هوشمند سیمی یا بی سیم

وابسته است.

در این قسمت، برعکس مورد قبل، در خانه هوشمند بی سیم زحمت و هزینه قابل توجه بیشتری نسبت به سیستم با سیم خواهیم داشت. به طور مثال وقتی از محصولی که دارای ۴ سال گارانتی و از نوع سیمی استفاده کنیم، درصد بروز مشکل بسیار کم خواهد بود و نهایتا اگر مشکلی پیش بیاید، بدون هزینه قطعات تعویض می‌شوند.

نوع سیمی در مقایسه با یک سیستم بی‌سیم که چند وقت یک بار نیاز به تعویض قطعات و باتری دارند، دغدغه و هزینه‌ی مالی و زمانی کمتری خواهد داشت.

 

برندهای خانه هوشمند و قیمت‌های متفاوت هوشمندسازی

بدون شک برند خانه هوشمند انتخاب شده در هزینه تمام شده موثر است که این تاثیر خود از چند نگاه قابل بررسی است:

در نگاه اول، منطقاً انتظار داریم کیفیت محصول نسبت مستقیم با قیمت خانه هوشمند داشته باشد که در اغلب موارد همینطور هم هست. محصولات با کیفیت خوب، با قیمت بالا و محصولات نه چندان با کیفیت و با طول عمر پایین، با قیمت پایین‌تر در بازار موجود هستند.

اما خوب است توجه داشته باشیم که گاهی اصلا به این شکل نیست؛ در فضای مارکتینگ، برندینگ و فروش در دنیا، شیوه‌های مختلفی برای قیمت‌گذاری روی محصولات وجود دارد که گاهاً برخی شیوه‌ها بی ربط به کیفیت محصول هستند.

استراتژی های توزیع، تبلیغات و… تعیین‌کننده‌ی قیمت یک خانه هوشمند هستند که در نتیجه، مصرف‌کننده در زمان خرید، در حال پرداختن بخشی از هزینه های این فرآیند هست که صرفاً بابت خود تجهیزات نیست؛ علت این موضوعِ جالب در جای خود از منظر برندینگ و مارکتینگ قابل بررسی است.

و اینجاست که برندهای داخلی می توانند با ارائه‌ی کیفیت مناسب در کنار مقرون به صرفه بودن و همچنین خدمات پس از فروش صحیح و استراتژی های درست و صادقانه در جلب اعتماد مصرف کنندگان، به طور فراگیری به نسبت باقی محصولات و برندها شناخته و استفاده شوند.

با توجه به این‌که در این نوشته، در مورد قیمت خانه هوشمند در ایران صحبت می‌کنیم، باید به شرایط خاص روابط بین المللی با کشورهای مختلف نیز توجه داشت.

عمده‌ی برندهای خانه هوشمند خارجی هستند؛ بنابراین بخش قابل توجهی از هزینه تمام شده هوشمند سازی با این برندها، مربوط به هزینه های مختلف سربار از جمله گمرک، حمل و نقل و… است.

از طرفی، گاهی نیز هزینه‌های پیش بینی نشده در تعمیر و نگهداری – به دلیل تغییرات شرایط و عدم ارسال کالا با توجه به قوانین کشور تولید کننده که موجب تحمیل هزینه های مالی و غیر مالی به مصرف کننده می‌شود – نیز در قیمت نهایی تاثیر گذار است.

 

کاهش قیمت خانه هوشمند با کوباکو + استعلام قیمت

خانه هوشمند کوباکو به عنوان اولین تولید کننده ایرانی سیستم های خانه هوشمند در کشور با هدف رفع دغدغه های تعمیر و نگهداری، کیفیت ساخت و… در کنار حذف هزینه های سربار ناشی از واردات کالا، با ارائه‌ی اولین سری تجهیزات هوشمندسازی ساخت ایران در سال ۱۳۸8، مفتخر است سیستم خانه هوشمندی کاملاً بومی مطابق با نیاز ایرانی به هموطنان عزیز ارائه نماید.

خانه هوشمند کوباکو با 14 سال سابقه‌ی تولید سبد کامل محصولات هوشمندسازی و بیش از 3000 پروژه‌ی هوشمند سازی شده با کاربری های مسکونی، ویلایی و اداری / تجاری، خدمات مشاوره و بازدید از پروژه را به صورت رایگان به کاربران و کارفرمایان محترم ارائه می دهد. با تماس با تلفن دفتر مرکزی کوباکو به شماره تلفن 02188850534 می توانید با ما در ارتباط باشید.

همچنین با ورود به صفحه‌ی استعلام قیمت خانه هوشمند کوباکو نیز می توانید به صورت آنلاین درخواست استعلام قیمت خود را ثبت کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم. همچنین در این صفحه، امکان دریافت پیش فاکتور سریع و تخمین قیمت هوشمندسازی آنی نیز برای شما فراهم شده است.

 

مقایسه ی “خدمات و محصولات ارائه شده” با “قیمت تمام شده”

برای تصمیم‌گیری در مورد انتخاب شرکت ارائه دهنده ی خدمات هوشمندسازی، عامل نهایی تعیین کننده، میزان هزینه ی انجام شده در مقابل مجموعه‌ی سرویس‌ها و تجهیزات از ابتدای انجام یک پروژه تا پس از اتمام اجرای یک پروژه و در دوره ی بهره برداری (شامل نگهداری و تعمیر) است.

در خانه هوشمند کوباکو این توازن بین خدمات و هزینه در سطح بالایی از رقابت پذیری نسبت به شرکت های مشابه موجود ارائه می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *