جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

چرا هوشمند سازی ساختمان؟

فهرست مطالب و عناوین
اتوماسیون خانه هوشمند

در مجموعه ی خانه ی هوشمند کوباکو ساختارهای برنامه ریزی و اجرایی تکنیکال برای هوشمند کردن خانه ی شما، به نحو مطلوب و متنوعی پیش بینی و طرح ریزی شده است. این ساختارها همراه با انعطاف در برنامه ریزی و امکان تنوع در سناریو ها و آپشن های برنامه بنا بر سبک زندگی هر فرد یا خانواده یا گروه پیش بینی شده اند که در پاسخ به نیازهای محیطی ساکنین، سرویس ها و امکانات بسیار جالبی را در اختیار آن ها قرار می دهند.

وقتی “نیازهای فیزیکی افراد در ارتباط با محیط” به سهولت و با تکنولوژی های روز برآورده می شود احساس آسایش حاصل از این فرایند، به آن ها امکان تمرکز و انجام فعالیت ها با کیفیت و زمان بهینه درمسیرهای زندگی روزمره می دهد. به این ترتیب رابطه ی نسبی مستقیمی که بین هوشمندسازی خانه و کسب احساس آرامش و آسایش بیشتر برقرار است، قابل درک خواهد بود.

در اینجا اشاره به این نکته ی پس زمینه ای هم به تکمیل این موضوع کمک می کند که:

بهینه بودن قیمت به نسبت سرویس های ارائه شده و زمان اجرا و خدمات نگهداری و پس از فروش، امتیاز بسیار برجسته ای است. این امتیاز هم در طول زمان استفاده و هم در چشم انداز آینده، احساس اطمینان و رضایت را برای مشتریان کوباکو در حد بهینه ی خود فراهم می کند.

حالا سوال این است چرا هوشمند سازی ساختمان؟

راه دوری نرویم! همین چند دهه پیش اگر به شما می گفتند که بهای بیشتری برای خرید یک تلویزیون باید پرداخت، زیرا آن تلویزیون یک دستگاه کنترل از راه دور دارد.ممکن بود بگویید مگر خدای ناکرده خودم یا اهل منزل (معمولا هم کوچک ترین فرد خانواده) دچار مشکلی هستیم که در کنار تلویزیون بایستیم و شبکه های محدود آن زمان را جابه جا کنیم.امروز اما، تصور کنید که برای چند ساعت دستگاه کنترل تلویزیون شما گم شود. حاضر هستید تمام خانه را زیرورو کنید تا آن را بیابید.

یا مثلا اگر کسی از تلفن های هوشمند با ما سخن می گفت. غالبا پاسخ می دادیم که مگر تلفن غیرهوشمندِ من چه ایرادی دارد که یک اسباب بازی، آن هم بسیار گران تر و بزرگ تر را جایگزین آن کنم؟ همین نگرش در ابتدای ورود خودروهای ژاپنی جدید به کشورمان که در مقابل خودروهای قدیمی به نظر محکم تر و قدرتمندتر می آمدند نیز، وجود داشت. اغلب بسیار مقاومت می کنیم. اما پس از اندک زمانی مشتاق به استفاده از این فناوری های نوین می شویم.

هوشمند سازی و صنعت ساختمان

البته که این مسئله در صنعت ساختمان پیچیده تر است. چراکه موضوع تنها با یک پدیده مصرفی شخصی مرتبط نیست که دیر و زودش تفاوت چندانی به حال خریدار نداشته باشد؛ چه آنهایی که معمولا بدون آگاهی کافی از مصالح یا تجهیزاتی استفاده می کنند که شاید به طور کامل هم امتحان خود را پس نداده اند، و چه آن ها که از آن سوی بام افتاده اند و تا درصد قابل توجهی از ساختمان های شهر را دارای مصالح، تجهیزات یا فناوری های جدید نبینند حاضر به تغییر نگرش خود نیستند.

مدت کوتاهی است که پدیده هوشمندسازی جای خود را در بازار یافته است و اغلب شاید سوال باشد چرا هوشمند سازی ساختمان؟

بااین همه، به طور میانگین واحدهای ساختمانی در اینجا، از فناوری هایی بهره می برند که گاهی چندین سال عقب تر از فناوری هایی است که در کشورهای آمریکای شمالی از آنها استفاده می شود.

در اینجا توضیحاتی درباره توانایی های یک سامانه هوشمند و رفع نگرانی های بی دلیل سازندگان محترم واحدهای تجاری و مسکونی در عرصه صنعت ساختمان کشورمان ارائه می دهیم.

کاربرد های هوشمند سازی ساختمان

هوشمند سازی ساختمان در یک ساختمان تعاریف بسیار متفاوتی دارد: مثلا در زمان هایی که فردی از پله برقی استفاده نمی کند، انرژی بیهوده مصرف نشود. یا یک دورفرمان که به صورت اتوماتیک در گاراژ شما را باز و بسته می کند.

اما آنچه در سال های اخیر در آمریکا و کانادا و برخی ازکشورهای اروپایی به شدت مورد استقبال قرارگرفته چیزی فراتر از اینهاست؛ امکاناتی مانند کنترل درجه حرارت منزل از طریق تلفن همراه، یعنی امکان روشن، خاموش یا تنظیم سیستم های گرمایشی و سرمایشی به خصوص برای ویلاها و املاکی که به طور موقت از آنها استفاده می شود.

به طور مثال روشن و خاموش کردن ماشین لباسشویی در ساعاتی که هم مصرف برق ارزان تر است. یا زمانی که شخصی تصمیم می گیرد زمانی که در منزل نیست ماشین لباسشویی اش را روشن کند.

مصارف تفریحی و سرگرمی هوشمندسازی برای جوانان بسیار جذاب به نظر می رسد. به جای خریداری چندین سیستم صوتی و تصویری جداگانه و سرگردانی میان اینکه کدام دستگاه کنترل از راه دور، کدام تلویزیون یا ضبط صوت و غیره را کنترل می کنند، در یک سیستم هوشمند همه فایل های موسیقی و فیلم ها در یک سرور مرکزی ذخیره می گردند و در هر کجای خانه در دسترس هستند.

مدیریت نور یک خانه چه به لحاظ کاهش مصرف انرژی و چه از لحاظ سهولت، یکی دیگر از کارکردهای هوشمندسازی است.

اینکه چراغ های خانه سناریوهای مختلفی بپذیرند و شما زمان خروج از منزل به جای آنکه وارد تک تک اتاق ها شوید. بتوانید با یک کلید همه چراغ ها را، مثلا به استثنای چراغ راهرو خاموش کنید، امکانی به ظاهر ساده اما در واقع بسیار راحت و لذت بخش است.

دسترسی راحت برای همه

سؤال دیگری که برای بسیاری از سازندگان واحدهای مسکونی مطرح است. این است که صرف نظر از محاسن یک سیستم هوشمند، آیا سالمندان، کودکان و به طورکلی کسانی که از فناوری های مدرن استفاده نمی کنند دچار مشکل می شوند؟ پاسخ این سؤال به طور قطع منفی است. بدین جهت که تقریبا در همه سیستم های جهانی هوشمندسازی، سامانه هوشمند به طور موازی با سیستم سنتی خانه عمل می کند.

بدین معنا که اگر شما تمایل نداشتید تا از طریق آیپد خود چراغ زیرزمین را خاموش کنید.

بدون آنکه با مشکلی مواجه شوید، قادر خواهید بود از طریق کلیدهای هوشمند، ریموت و نهایتا در برخی محصولات با کلید سنتی این کار را انجام دهید.

که در این مورد خانه هوشمند کوباکو با تطبیق کلیدهای سنتی با سیستم هوشمند با روش اجرای بسیار ساده این دغدغه را برطرف نموده است .

هزینه نهایی هوشمند سازی ساختمان

در عالم واقعیت به مؤلفه های مختلفی همچون منطقه ساخت ملک مسکونی، میزان استفاده از المان های لوکس و توقع خریداران بستگی دارد. ما در مقاله قیمت خانه هوشمند به صورت کامل به این موضوع پرداخته ایم و مولفه های آن را بررسی کرده ایم.

شرکت ” خانه هوشمند کوباکو ” اولین تولید کننده سیستم های خانه هوشمند در ایران و مجری راه کارهای هوشمندسازی برای پروژه های در حال ساخت و همچنین ساختمان هایی که در حال بهره برداری هستند، شما را در لذت تجربه زندگی در خانه هوشمند با مناسب ترین هزینه ممکن، همراهی میکنند.

5/5 - (1 امتیاز)
استعلام قیمت هوشمند سازی
هوشمندسازی خانه و ساختمان با 10 سال ضمانت خدمات پس از فروش

دیگر مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و بازدید رایگان از پروژه

به پاس قدردانی از وقتی که در اختیار ما قرار دادید، با ارسال مستقیم شماره‌ی خود از طریق فرم زیر برای کارشناسان ما، از خدمات مشاوره و بازدید رایگان از پروژه در اسرع وقت بهره‌مند شوید.