جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

سناریو های خانه هوشمند

فهرست مطالب و عناوین
سناریو های خانه هوشمند

همانطور هم که از معنی لغوی سناریو بر می آید، به این اقدامات که طبق روال و فرآیندی از پیش تعریف شده انجام می شود در خانه هوشمند اصطلاحا سناریوی هوشمند سازی گفته می شود.

 

که به قول یکی از کارفرما های گرامی” شرکتهای هوشمند سازی خیلی بهش مینازن!”

 

 

انواع سناریو در هوشمند سازی ساختمان

سناریو تماشای تلویزیون

تصور کنید روی مبل نشسته اید و تصمیم می گیرید فیلمی که مثلا در شبکه استانی کیش شروع شده را تماشا کنید. تنها کاری که لازم است انجام بدهید از طریق موبایل خود که در دست دارید وارد اپلیکیشن شده و سناریوی تماشای تلویزیون را انتخاب کنید.

تمام چراغ ها خاموش میشود به جز نور مخفی ملایم در TV room، دمای هوا روی 25 درجه تنظیم میشود، پرده های برقی هوشمند منزل همه بسته می شوند و مابقی تنظیمات که شما در نظر گرفتید.

بعد از پایان فیلم در حالی که خوابتان گرفته و کنترل تلویزیون نزدیک شما نیست از روی گوشی موبایل تلویزیون هم خاموش می کنید. و سناریو خواب را فعال می کنید.

 

سناریو خواب

با فعال شدن سناریو خواب تمامی چراغ ها خاموش و تنها نور مخفی راهرو با رنگ ملایم آبی 20 درصد روشن خواهد بود.پرده ها بسته و دما روی 26 درجه تنطیم میشود. می توانید دزدگیر را نیز در همه ی زون ها جز اتاق خواب خود فعال کنید.

 

سناریو خروج

صبح هنگام با طلوع خورشید پرده های برقی نیز باز می شوند و نور خورشید به شما برای شروع روزی دیگر خوش آمد می گوید.

چای ساز شما که به پریز هوشمند متصل است پیش از بیدار شدن شما طبق زمانبندی روشن شده و چای حاضر است.

شما سناریو خروج را فعال میکنید دزدگیر فعال ، چراغ ها خاموش ، شیر اصلی گاز بسته (یا حتی شیر آب) و…. از واحد خارج می شوید که آسانسور نیز در این فاصله احضار شده است و رهسپار محل کار میشوید.

نزدیک ظهر زمانی که شما در منزل حضور ندارید و با افزایش دمای منزل و رسیدن به دمای تنظیم شده در سناریو خروج پرده های هوشمند بسته می شوند تا از ورود بیشتر گرمای خورشید به درون خانه جلوگیری کنند تا سیستم سرمایشی بیش از حد فعالیت نکند.

خانه هوشمند شما آماده استقبال از شما برای بازگشت به منزل است.

 

سناریو ورود

بعدازظهر شما وارد منزل میشوید و سناریو ورود را فعال می کنید به دلیل اینکه قبلا خودتان تنظیم کردید در سناریو ورود مثلا 120 لوکس نور داشته باشید و الان همچنان روز است برای صرفه جویی در مصرف برق روشنایی، ابتدا پرده های برقی باز می شوند و اگر لوکس نور مورد نظر تامین نشد به ترتیب اولویتی که قبلا تعیین کرده اید لامپ ها هم به ترتیب روشن می شوند تا به شدت نور مورد نظر شما برسند و در تمام این مدت شما هیچ دخالتی به کنترل سیستم ندارید و فقط یکبار در ابتدا سناریو ورود را فعال نموده اید.

 

سناریو مهمان

پس از کمی استراحت مهمانان شما از راه میرسند، شما سناریو مهمان را فعال می کنید. به این ترتیب تمامی لامپ ها روشن میشود، رنگ نور RGB به رنگ بنفش جیغ در می آید، دما روی 22 درجه با دور فن 3 و پردها بسته به جز پرده سالن و آبنما نیز که به پریز هوشمند متصل است در سالن شروع به کار کردن می کند.

شما فلش خود را به تاچ پنل داخل سالن متصل میکنید و از اسپیکرهای داخل سالن موزیک مورد نظر را پخش می کنید. چند دقیقه بعد یکی از مهمانها آهنگی درخواست می دهد که در گوشی خود دارد، بنابر این با بلوتوث گوشی به سیستم صوتی خانه هوشمند متصل میشوید و موزیک از گوشی ایشان پخش خواهد شد.

بخشی از امکانات که در تنظیمات سناریو می توان استفاده کرد را با هم مرور کردیم. خوب است اشاره کنیم که تمام امکانات فوق و در بعضی موارد بیشتر از موارد یاد شده توسط تجهیزات خانه هوشمند کوباکو قابل پیاده سازیست.

 

تعریف سناریو خانه هوشمند

تاچ پنل مرکزی

 

می توانیم انواع سناریو با نام های مختلف تعریف کرد که موارد فوق از پر کاربرد ترین ها بود که اشاره شد. طبیعتاً تنظیمات مورد نظر در هر سناریو می بایست طبق نظر کاربر و ساکنین اعمال شود.

در این بخش متاسفانه در برخی محصولات موجود در بازار نیاز به تکنسین فنی است که با اتصال لپ تاب به تجهیزات، تنطیمات را اعمال نماید که که کمی دشواری در کاربری بویژه در زمان تغییر ساکنین خواهیم داشت. این موضوع توسط گروه هوشمند سازان خانه کوباکو حل شده است؛ به این شکل که تمامی تنظیمات و سناریو ها توسط کاربر و بدون نیاز به اطلاعات فنی در قسمت منو بسیار ساده قابل انجام و تغییر است.

 

5/5 - (1 امتیاز)
استعلام قیمت هوشمند سازی
هوشمندسازی خانه و ساختمان با 10 سال ضمانت خدمات پس از فروش

دیگر مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و بازدید رایگان از پروژه

به پاس قدردانی از وقتی که در اختیار ما قرار دادید، با ارسال مستقیم شماره‌ی خود از طریق فرم زیر برای کارشناسان ما، از خدمات مشاوره و بازدید رایگان از پروژه در اسرع وقت بهره‌مند شوید.