هوشمندسازی ساختمان (BMS)

هوشمندسازی ساختمان چیست؟

هوشمندسازی ساختمان یا سیستم مدیریت ساختمان (BMS) یک مجموعه‌ی کامپیوتری پیشرفته قابل نصب در ساختمان‌هاست که با تجهیزات مختلف ارتباط برقرار می‌کند و به مالکین اجازه می‌دهد تا تاسیسات و سیستم‌های خود مانند تهویه‌ی مطبوع و گرمایش-سرمایش، روشنایی، اعلام خطر، کنترل دسترسی یا سیستم‌های مدیریت تامین انرژی (برق، گاز، آب و…) را نظارت و کنترل کنند. این سیستم‌ها علاوه بر نصب به صورت تکی در خانه‌ها و واحدهای مجزا، به صورت کاملاً اصولی برای نصب در تمامی واحدهای یک ساختمان برای هوشمند سازی ساختمان قابل اجرا هستند. وجه تمایز سیستم‌های کوباکو، تولید تجهیزات هوشمندسازی در کارخانه‌‌ی واقع در شهر اصفهان است که نتیجه‌ی آن، قیمت رقابتی پکیج‌های ما و تضمین کیفیت و خدمات پس از فروش خانه هوشمند شده است.

محصولات و راهکارهای هوشمندسازی

راهکارهای هوشمندسازی ساختمان در شرکت خانه هوشمند کوباکو در دو نوع هوشمندسازی منطبق بر سیم‌کشی هوشمند با استفاده از پروتوکل KNX (وبسایت رسمی) و هوشمندسازی منطبق بر سیم‌کشی سنتی صورت می‌گیرد که بسته به شرایط ساختمان، متراژ، مرحله‌ی ساخت، نیازهای شما و با مشاوره با کارشناسان فروش و بازدید از پروژه، مشخص می‌گردد که کدام روش برای شما مناسب‌تر است.

امکانات هوشمندسازی ساختمان

یک خانه‌ی هوشمند تجهیز شده به سیستم‌ها و ماژول‌های کوباکو چه امکاناتی را برای صاحبان فراهم می‌کند؟

کنترل همه جانبه‌ی تجهیزات ساختمانی
با هوشمندسازی ساختمان، نظارت و کنترل اعمالی همچون باز و بسته شدن/بالا و پایین رفتن پرده ها/کرکره ها، روشن و خاموش شدن سیستم روشنایی کاربردی و یا تزیینی، باز و بسته شدن درب ها و پنجره ها، روشن و خاموش شدن و انجام تنظیمات سیستم های صوتی، قطع و وصل شدن خروجی/انشعاب های آب و برق و گاز (نظیر پریزها،کلیدها، شیر فلکه ها و…) و غیره به راحتی صورت می‌پذیرد.
کنترل همه جانبه‌ی تجهیزات ساختمانی
دسترسی به خانه و ساختمان از راه دور با اپلیکیشن اختصاصی
اپلیکیشن خانه هوشمند کوباکو با امکاناتی همچون قابلیت مشاهده‌ی وضعیت و کنترل امکانات منزل از هر جای دنیا و دارای قابلیت‌های متنوع همچون مدیریت کاربران، پروژه‌ها و سناریوها، در کنترل همه جانبه‌ی خانه و ساختمان شما نقش اساسی ایفا می‌کند.
دسترسی به خانه و ساختمان از راه دور با اپلیکیشن اختصاصی
تعریف سناریوهای خانه هوشمند بر اساس سلیقه‌ی هر کاربر
اصلی ترین و کاربردی‌ترین ویژگی در یک خانه‌ی هوشمند، “سناریو” های مختلفی است که برای تنظیم فرایندهای روزمره در خانه طرح‌ریزی می‌شوند و بر مبنای آن سناریو، سیستم و تجهیزات الکترونیکی نصب شده در فضای خانه امکان انجام و اجرای فعالیت ها و رویدادهای مورد نظر را امکان پذیر می‌سازد.
تعریف سناریوهای خانه هوشمند بر اساس سلیقه‌ی هر کاربر
کاهش هزینه‌ها و صرفه‌جویی در مصرف انرژی
تجهیزات هوشمند سازی ساختمان علاوه بر این که برای ساکنین آن احساس امنیت جانی و مالی ایجاد می‌کند، به دلیل استفاده‌ی بهینه از انرژی و ارتباط مطلوب ممکن با طبیعت موجود، در طولانی مدت به صرفه‌جویی در مصرف انرژی و کاهش هزینه‌های انرژی مصرفی نیز کمک شایانی خواهند کرد.
کاهش هزینه‌ها و صرفه‌جویی در مصرف انرژی

قیمت هوشمندسازی ساختمان

هزینه‌ی هوشمند سازی ساختمان به چند پارامتر اساسی بستگی دارد؛ هر کدام از پکیج‌های هوشمندسازی شرکت خانه هوشمند کوباکو بر اساس تعداد محصولات مورد نیاز، نوع راهکارها و انواع و تعداد تجهیزات مورد نیاز و همچنین مشخصات کلی پروژه و سازه شامل متراژ، تعداد واحد و مرحله‌ی ساخت محاسبه‌ی قیمت می‌شوند.

پکیج‌های هوشمندسازی ساختمان کوباکو

هر یک از پکیج‌های هوشمند سازی ساختمان کوباکو چه امکاناتی به شما ارائه می‌دهند؟

پکیج هوشمندسازی برنزی کوباکو
پکیج هوشمندسازی طلایی کوباکو
پکیج هوشمندسازی نقره ای کوباکو
پکیج هوشمندسازی برنزی کوباکو
پکیج هوشمندسازی نقره ای کوباکو
پکیج هوشمندسازی طلایی کوباکو

روند رشد هوشمند سازی ساختمان در جهان

سرمایه‌گذاری با هوشمندسازی ساختمان شما را از همین حالا به مخاطب آینده‌تان نزدیک‌تر می‌کند. طبق آخرین آمار وبسایت MoneyZine، هوشمندسازی ساختمان ها در سال 2017 به رشدی باورنکردنی رسید به طوری که در آن سال، تقریبا 150 میلیون ویلا، واحد مسکونی و یا اداری، تجاری هوشمندسازی شدند. این آمار تا سال 2023 به رشدی تقریباً 100 درصدی رسید و پیش‌بینی می‌شود که تا سال 2025، تعداد خانه‌های هوشمند به بیش از 500 میلیون می‌رسد.

سوالات متداول

پاسخ کارشناسان ما به برخی از سوالاتی که ممکن است از کوباکو داشته باشید

هوشمندسازی مجموعه‌ای از اقدامات شامل نصب محصولات و کانفیگ تجهیزاتی‌ست که وظیفه‌ی آن‌ها، ساده‌تر کردن انجام امور روزمره و کمک به صرف انرژی و هزینه‌ی کمتر در خانه‌ی شماست. هوشمندسازی در واقع راهی برای ایجاد آرامش در خانه و راحتی خیال ساکنین است و به زودی تبدیل به یکی از استانداردهای هر ساختمانی خواهد شد.

در مرحله‌ی اول مهم است که نیاز شما را بدانیم؛ آیا یک خانه‌ی تمام هوشمند می‌خواهید، یا صرفاً چند کلید لمسی و یک پرده‌ی برقی برای شما کافی‌ست؟ در مرحله‌ی بعد، با توجه به متراژ، تعداد واحد و مرحله‌ی ساخت بنای مورد نظر، درباره‌ی بهترین راهکارها و تجهیزات به شما مشاوره می‌دهیم.

این موضوع تماماً بستگی به پکیج انتخابی، طریقه‌ی هوشمندسازی و متراژ و مرحله‌ی ساخت سازه‌ی مد نظر شما دارد. اما خوب است بدانید که هوشمندسازی ساختمان در کوباکو با تجهیزات تولیدی همین شرکت دانش‌بنیان در کارخانه‌ی ما واقع در اصفهان صورت می‌گیرد که باعث شده قیمت‌های ما به نسبت دیگر شرکت‌ها کاملاً رقابتی باشند. اگر به خدمات مشاوره و بازدید رایگان از پروژه‌ی کوباکو نیاز دارید، درخواست خود را از لینک استعلام قیمت ثبت کنید.

هوشمند سازی در ایران مبحث جدیدی نیست؛ برای مثال، در شرکت دانش‌بنیان کوباکو با پشتوانه‌ی دهه‌ها تجربه‌ی مدیران در صنعت ساختمان کشور، از سال 1388 به ارائه‌ی خدمات مشغولیم. در واقع، باید بدانید که خانه هوشمند ایرانی ویژگی‌هایی هم‌سطح با خانه‌های هوشمند روز دنیا و حتی در برخی موارد فراتر از آن‌ها دارد.