تکنولوژی چیست؟ تعریفی با تعبیر امروزی تکنولوژی

فهرست مطالب و عناوین

تکنولوژی با تعریف امروزی از جنبه های گوناگون تعاریف متعددی دارد از نظر علمی تکنولوژی، نتیجه ی نهایی تحقیقات یا همان دانش و اطلاعات می باشد که با استفاده از این عوامل می تواند به یک محصول تجاری تبدیل شود.

از نظر مهندسی تکنولوژی ابزاری است که برای تولید و ساختن محصولات بهتر به کار گرفته می شود. محصولات بهتر محصولاتی ست که با کمترین هزینه و وقت بهترین عملکرد را داشته باشد.

حقوق دانان این گونه تکنولوژی را تعریف می کنند:

تکنولوژی همان مالکیت معنوی است که باید مورد حمایت و حفاظت قرار بگیرد.

تکنولوژی جلوه های قانونی گوناگونی دارد مانند: پتنت، کپی رایت، آثار ماسک، علائم تجاری و… مالکیت معنوی در تمام نقاط زندگی ما نفوذ کرده است از خرید لباس و خوردنی های مختلف گرفته تا سرگرمی مورد علاقه ی ما. یا حتی دارو هایی که در زمان بیماری مصرف می کنیم.

قانون مسئول تمام این هاست، به همین دلیل زمان و تلاش فراوانی در این زمینه می کند.

از نظر کسانی که با تکنولوژی کار می کنند، پدیده ای است که زندگی را بسیار جالب تر و جذاب تر و سالم تر کرده است. در کل تکنولوژی با تعریف امروزی را می توان این گونه توصیف کرد: مجموعه ای از ابزار ها، اطلاعات و تجربه هایی که از علم سرچشمه می گیرد. که در طراحی، توسعه، سیستم ها و فرایند های گوناگون و ارائه خدمات مورد استفاده قرار می گیرد.

همه ی افراد جامعه در هر قشری، باید از تکنولوژی در زمینه ی کاری خود استفاده کنند. اگر با تکنولوژی به جلو بروند صد در صد موفق خواهند شد.

5/5 - (1 امتیاز)

این مقاله را به اشتراک بگذارید

تلگرام
واتس‌اپ
ایمیل
لینکدین
توییتر
پرینت

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *